Såhär fungerar Mothbox® Refill:
Praktisk refillblad som fångar mal.Varje blad har en klistrig sida som placeras i Mothbox malfälla, och på de här bladen fastnar sedan malen.
Gör så här
Fällan placeras i utrymmen där man sett mal. Varje blad är klistrigt under ungefär 12 veckor och efter det är det dags att byta ut bladen. Även om inga mal tycks förekomma kan fällan också fungera som kontroll för skåp och garderober.
Produktklass: Fällan är särskilt utformad för att effektivt attrahera skadedjur och snabbt avslöja angrepp. Klisterfälla avsedd för att identifiera och övervaka förekomsten av skadedjur. Om ett större angrepp upptäcks, och det inte går att lösa genom åtgärder som rengöring eller frysning, kan bekämpningsmedel sättas in. Produkten är inte ett registrerat bekämpningsmedel.
Recensioner
Det finns inga recensioner än.
Kundrecensioner utgör varken marknadsföring, produktinformation eller instruktioner från Skadedjursbutiken. Läs mer